Сотаджии ще пазят на бариерата в Стария град, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Много от служителите на Общината не желаят да работят там заради напрегнати ситуации, избухвания, скандали, коментира кметът Иван Тотев. Той разкри, че охранителите непрекъснато искали да заменят смените си, някои от тях дори използвали "връзки", за да не попаднат там.

"Обсъждаме да наемем външна охранителна фирма, която да има свои служители за Стария град", поясни той. Тази фирма ще има и ангажимента да следи за общия ред и сигурност в зоната на архитектурния резерват.