ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Социално слаби пловдивчани собственици на фирми с милиони задължения
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:00 / 19.11.2010Коментари (7)2028
© Plovdiv24.bg
"Финансов консултант изкупува фалирали фирми или фирми с дългове към НОИ, НАП, банки, кредитори. Експресно прехвърляне. Цена - 1000 лева, без значение от размера на дълговете." Подобни обяви се множат в интернет сайтовете с развитието на кризата. А зад тях се крие процъфтяващ бизнес - изчистване на борчове за милиони чрез прехвърляне на фирмата на клошари. Схемата за укриване на данъци е добре позната на Националната агенция за приходи. А тя е проста: Фирма трупа задължения към държавата. Но вместо да ги плати, разпродава на занижени цени цялото си имущество - лимузини, яхти, имоти. След това кухата вече фирма се прехвърля на клошар, който няма какво да губи. Защото не притежава нито имущество, нито доходи. Чрез тази схема годишно 200-300 млн. лв. дългове към държавата потъват и стават несъбираеми. Става въпрос за умишлено укриване на налози, което е престъпление и със случаите трябва да се заеме прокуратурата, смятат данъчни експерти.

Данъчните са се сблъскали с не един и два случая, в които всички опити да си приберат парите удрят на камък.

Двама пловдивчани оглавяват списъка на данъчните за рекордьор по дългове. Единият, болен от рак в последен стадий, е собственик на 17 фирми с огромни задължения. Общата сума за данъци и осигуровки, които дружествата му дължат, е 29,55 млн. лв., сочат данните на НАП. Според съседите му от жк "Тракия", където живеел доскоро, мъжът е приел да стане собственик на фирмите срещу солидно парично обезщетение, когато още не знаел за болестта си. Бил запален комарджия и непрекъснато се нуждаел от пари. След като се разболял, продал апартамента и се преместил в друг район.

Другият куриозен случай от архивите на данъчното под тепетата е за социално слаб мъж, който се оказал собственик на 11 фирми с общо 12,37 млн. лв. данъчни задължения. Заради тях Милчо Аврамов дори бил съден и излежал ефективна присъда, но вече е на свобода.

Двамата пловдивчани водят листата на хората, за които в Пловдив се знае, че на тяхно име могат да се прехвърлят фирми, от които собствениците искат да се отърват заради натрупаните значителни дългове към държавния бюджет.

В Бургас също си имат клошари за бизнес. Двама социално слаби млади мъже в морския град са станали собственици на фирми със задължения за над 10 млн. лв. Инспекторите от НАП са констатирали подобни случаи в цялата страна. Установени са многократни прехвърляния на фирми, промени на управителите, прехвърляне на дялове и на имущество с цел укриване на данъци.

Всички констатирани случаи за прехвърляне на фирми на социално слаби и безимотни граждани вече са предадени на прокуратурата.

Източник: в. "Стандарт"








Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
Това източване на фирми може да се спре много лесно със закон за продажбата на такива задлъжнели фирми. Но кой има интерес да се подържа сегашното положение??? Това е въпросът.
-1
 
 
Много лесно е да се хванат,тези които си прехвърлят така задлъжнелите си фирми.Като законно се повдигне- връщане на обратно на длъжника.Но нали са замесени адвокати,нотариуси и т.н......
+2
 
 
"Социално слаби", но "тарикатски силни" са тези "собственици" на по 10-20 фирми с по 12-30 млн. задължения. Още по-големи тарикати са ония, които са си прехвърлили задлъжнелите фирми на техните имена. А най-големите престъпници/тарикати в тези случаи са Данъчните, Прокуратурата, МВР и Съдът, та дори и Народното Събрание, защото не от днес, и не от вчера знаят за тези схеми, но не са си мръднали и малкия пръст... Qui prodect? - кой има интерес от това?
+2
 
 
край от днес ставам социално слаб .... само дето няма да ми дадат, дават само на мангали и на ей такива .... сбъркана държава, то и държава не е ....нищо не е
+3
 
 
Хубаво, де. Аз не съм юридически грамотен, но не може ли да се търси отговорност на хората, които прехвърлят фирми по този начин? То иначе е много лесно - правиш фирма, "осираш" я (или по-скоро си правиш печалба на гърба на държавата) и после я "плясваш" на някой, на който бутваш 1000лв. и готово. Големи тарикати, няма що! Дано да гласуват промяната на закона за забрана за прехвърлене на фирми с натрупани задължения и да се спре тази безнаказаност!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Хороскоп за деня
Кабинетът "Желязков"
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Прокуратура и МВР влязоха в офисите на Васил Божков
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: