Казусът с МБАЛ "Свети Мина" отново влиза в Общински съвет, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 
Местният парламент днес трябва да освободи управителя на Първа градска болница д-р Галина Карауланова и да избере нов, временно изпълняващ длъжността. 
Самият кмет Иван Тотев вече коментира случая, изтъквайки, че освобождаването на д-р Карауланова няма нищо общо с професионализма и качествата й, които е успяла да докаже. Тя обаче твърдо се противопоставя на политиката на Общината за бъдещето на Първа градска болница, а именно сливане с Втора градска болница. 
"От управленска гледна това е единственият реален шанс лечебното заведение да продължи да съществува", заяви преди дни Тотев.

Точно тук е основното разминаване с д-р Карауланова. По думите му МБАЛ "Свети Мина" и към настоящия момент продължава да трупа дългове.

"Не може да бъде приложен реалистичен оздравителен план, който да завърши с успех освен сливане с МБАЛ "Свети Пантелеймон", която има капацитет да покрие дълговете на Първа градска болница." 

Кметът обаче увери, че става дума единствено за юридическо сливане, а сградният фонд и работни места се запазват.