Ръководството на УМБАЛ "Свети Георги“ ще сезира прокуратурата и съда срещу непозволеното лепене на обяви и стикери по стените и вратите в най-голямото лечебно заведение в страната. Веднага след монтирането на чисто нови асансьори в сградата на т. нар. "Хирургии“ на бул. "Пещерско шосе“ – База 2 на УМБАЛ "Свети Георги“, започна и тяхното замърсяване с лепила и хартия от рекламни стикери и обяви, които недобросъвестни граждани и фирми безразборно лепят по стените и вратите на новите съоръжения. Някои от вандалите оставят дори надписи, драскотини и друг следи, заради които се налага да се прави ремонт на току-що пуснати в експлоатация нови асансьори.
На практика, освен че се загрозява интериорът на болницата, се поврежда и нейното имуществото, като същевременно с това се ангажира времето на персонала с ежедневно почистване и премахване на обявите. И гражданите и фирмите – нарушители, трябва да са наясно, че поставянето на обяви без получено разрешение и рушенето на чуждо имущество са нарушения, които законът преследва. В стремежа си да разреши проблема по най-безболезнения начин за всички страни, ръководството на болницата е изпращало официални писма до фирми- нарушители, но те продължават да лепят стикери с реклама на дейността си. След като тази мярка не дава резултат, лечебното заведение планира да заведе дела за посегателство срещу имуществото си и да търси обезщетение за нанесените вреди. Всеки от нарушителите е "хванат“ от камерите в Хирургичния блок на УМБАЛ "Свети Георги“, а видеозаписите от тези вандалски прояви се пазят.






