Общинското предприятие "Паркиране и репатриране" отчете рекорден оборот за юни, предаде репортер на Plovdiv24.bg. С новината се похвали кметът Иван Тотев
"Общият приход само от таксуване в "синя зона" е 125 000 лева, оборотът на дружеството през юни също е рекорден - общи постъпления са за 430 000 лева", съобщи той. 
Тотев отчете също, че юни е първият месец, в който пуснатите есемеси за паркиране в зоната са надвишили 60 000 подадени. 
"60 300 са подадените съобщения, което е рекорд в досегашната работа на системата", поясни той. 
И трите общински "паяка" са допринесли сериозно за събираемостта - около 30 000 лева са постъпленията от репатриране. 
"Това означава, че още има нарушители по пловдивските улици", коментира Тотев.