Курбан по случай Димитровден бе раздаден днес пред църквата "Свети Климент Охридски" в район "Западен". Организатори на инициативата бяха ПП ГЕРБ Западен и кметът на района Димитър Колев

Курбанът бе от 5 вида риба, като от него получиха над 300 души, дошли да уважат празника. Сред тях бе и кметът на Пловдив Иван Тотев, председателят на общинския съвет Савина Петкова, районни кметове, общински съветници и граждани. 

Курбанът бе осветен за здраве и благополучие от отец Пантелеймон и отец Рашко веднага след тържествената Света литургия в храма. Старт на раздаването му даде лично кметът на Пловдив Иван Тотев, след което се нареди най-отзад на опашката и търпеливо изчака своя ред. 

Подобно раздаване на топъл курбан за здраве и благополучие пред храм "Свети Климент Охридски" се превърна в традиция през последните години и се прави на по-големите християнски празници.