Пролетните температури в Пловдив в момента (около 17 градуса) изкараха в почивния ден на въздух хиляди, включително цели семейства с деца, видя Plovdiv24.bg.

Много хора дори се наредиха на опашка, за да изчакат да се освободят маси в известно заведение на Главната. Такава бе картината в центъра днес следобед. Дали заради хубавото време, дали защото градът ни е все по-масово посещаван от туристи?

Причината едва ли е еднозначна, но фактите говорят категорично - в самото сърце на Пловдив днес наистина бе трудно да се открие свободна маса, макар заведенията, предлагащи нещо за хапване или просто кафе, да не са едно или две...

Подобно бе и положението на Гребната база, а също и по кварталните паркове и градинки.