РЗИ Пловдив с важна подробност за евентуалната грипна ваканция

57756
2

От РЗИ Пловдив съобщиха важна подробност относно евентуалната грипна ваканция в града под тепетата и областта, предаде репортер на Plovdiv24.bg:

“Не сме стигнали до епидемия от грип – има покачване на заболеваемостта, но сме далече от епидемия. Ежедневно разговаряме с началника на Инспектората по образованието в Пловдив Иванка Киркова.

Ако има над 35% отсъстващи в дадено училище – обявява се грипна ваканция и учебните занятия се преустановяват", заяви директорката на РЗИ-Пловдив д-р Ваня Танчева-Манчева.

Децата от три училища вече са пуснати във ваканция - в Брезово, Труд и Граф Игнатиево.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).