Сигналът за инцидента с падналото от стена за катерене дете е получен около 19 ч. снощи. Екип на 6 районно управление на полицията е извикан на място в мол "Пловдив Плаза". След лекарски преглед е установено, че детето няма наранявания.
По предварителни данни е възникнала техническа неизправност в конструкцията на стената за катерене. Това съобщиха за Plovdiv24.bg от пресцентъра на ОДМВР - Пловдив.
Както вече съобщихме, при спускане от стена за катерене дете е паднало, след като въжето, което го е обезопасявало, се е скъсало. На място веднага са пристигнали екипи на полицията и Спешна помощ.








00001
на 16.05.2023 г.
Тия въжета не се късат от нищото, това е престъпна небрежност и трябва да има осъдени!
Ivansis
на 16.05.2023 г.
Щом са допуснали инцидент, поради лоша или липсваща поддръжка, фирмата трябва да и се отнеме лиценз/разрешително, каквото е там за тази дейност, на момента и завинаги!!! С детското здраве и безопасност компромиси не се допускат. Кой контролира тези фирми дали спазват някакви правила за проверка и подмяна на екипировката, има ли въобще изискване да се правят и записи на проверки, ремонт и подмяна на такова оборудване!? Или тук сме Булгаристан и "такиви" неща няма?!!!
Alfa 666
на 16.05.2023 г.
Много важно, гомното паднало от 3 метра, какво им треперите толкова на гомненцата сапъци. Колко пъти сме падали от колело от зъвета и какво ли още не като малки. То за това сега само джендъри меки китки и саксийни растения отглеждате. Хора в 6 - 7 клас не могат да се вържат връзките на обувките
ivan_stanchev
на 16.05.2023 г.
Родителите могат да си търсят правата по съдебен път. И моля, наистина моля - направете го, за да не си отиде някое друго дете утре !
Жо7
на 16.05.2023 г.
Типично по пловдивски. Никаква поддръжка, целта ни е да приберем, колкото се може повече средства. Ако е в една нормална държава, ще го осъдят така, че ще сменят въжета всеки ден и ще им е по-изгодно.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!