Полагането на ВиК тръби по северното платно на бул. "Никола Вапцаров" приключва. Това заяви районният кмет на "Южен" Валентин Василев, предаде репортер на Plovdiv24.bg. След края на работата от страна на ВиК дружеството ще започне асфалтирането на платното.

Припомняме, че рехабилитацията на отсечката ще струва около 530 хил. лв. за ВиК и още 250 хил. лв. от община Пловдив за полагането на асфалта. А самите ремонтни дейности започнаха в края на месец март.

Райкметът обясни още, че е приключило поставянето на пейки в "Южен".

"По сигнали на граждани са поставени 85 пейки и още 15 на места по наш избор", обясни Василев.