Във връзка със зачестилите оплаквания на пътниците от високите температури в автобусите на масовия градски транспорт в Пловдив, "Хеброс Бус" въведе строг контрол върху автобусите по 11-те линии, които обслужва: 4, 7, 12, 15, 22, 24, 27, 29, 37, 93 и 222.
Направена е профилактика на всичките 62 автобуса на фирмата, които имат климатици. Те представляват 65 % от всичките 94 коли, обслужващи линиите на фирмата.
Контролът се осъществява ежедневно и не само при редовните прегледи на механиците. Създадена е организация специалисти по климатичните инсталации да реагират веднага, ако се получи авария по време на път.
Така "Хеброс Бус" се надява да отговори на очакванията на пловдивчани да пътуват комфортно в горещите месеци на годината.
Помислено е и за персонала. Всеки ден шофьорите и кондукторите от двете смени получават минерална вода, която им се доставя охладена.








bugs
на 23.07.2011 г.
това са пълни глупости.никой няма да пусне климатик в автобус 22. даже ако има начин печка ще ни пуснат
dkmi
на 23.07.2011 г.
Къде пък ги видяха тия климатици на автобусите по линия 22???????? Хахаха.... то има един мърльо шофьор, който не иска да отваря третата врата на спирките.... вие за климатици говорите. Няма такова нещо! Тия автобуси сигурно са поне 30 годишни, на единия му е продънен пода до задните седалки. Половината седалки са изпочупени, особено тия пластмасовите - не знам кой ги е слагал, ама това ако е седалка.... Тропа, влиза прах отвън, кондукторите чистят, ама не могат да смогнат!
Nesh
на 22.07.2011 г.
Аз до момента не съм засичал автобус с номер 22, който да е оборудван с климатик... това е от 10 години по тази линия. Там каква профилактика са направили, да не са избили още 3 люка?
Оса68
на 22.07.2011 г.
Въобще не вярно че дават охладена минерална вода на шофьорите.Мъжа ми е шофьор и досега само един път му е дадено.Не знам кой ЛЪЖЕ?
PlovdivFEN2011
на 22.07.2011 г.
Ако пуснат и Хладно в рейсовете до Храбрино, ще ги ПОХВАЛЯ!!!
Пе 80
на 22.07.2011 г.
Би било добре ,ако се включваха климатици и от такситата.
Георги Апостолов
на 22.07.2011 г.
дали някой ден и Чолаков ще може да се похвали с климатик в автобусите си :).Движещи се консервени кутии са неговите рейсове
mailens
на 22.07.2011 г.
Неможе ли "Хеброс Бус" да вземе вси4ки линии на Градския Транспорт?!?Ако това стане Пловдив ще разполага с европейски Гр.Тр.!!!
Alexander Gerov
на 22.07.2011 г.
Едва ли има друга европейска страна , където да се качиш на гр. транспорт и вътре да е 40 градусова жега и да се потиш като в сауна. Евала на някои превозвачи, които малко поне мислят за комфорта на пътниците си.
vladi
на 22.07.2011 г.
това е много хубаво браво това е фирмата която е номер едно в момента в областа,жалкото е че фирми като грация и нейната пълдин бус са за една яка проверка тия от ДАИ Пловдив си затварят очите за нередностите .........
Г-н Дечев
на 22.07.2011 г.
Най накрая! Браво!
Wezzy Breezy Valnarova
на 22.07.2011 г.
да няма ли да сложат ужасно е топло е
Tonia Kapsazova
на 22.07.2011 г.
Алоо,Столичен градски транспооорт ?!?!?
Tonia Kapsazova
на 22.07.2011 г.
Алооо,Сголичен транспорт?!?!
aistefan
на 22.07.2011 г.
Единствено посочената фирма се доближава до някакво, що-годе качествено обслужване.В дъното поставям фирмите обслужващи линии:116,16 и 1
Gotino momche
на 22.07.2011 г.
много хубаво
Rolf
на 22.07.2011 г.
Има едно зелено 27, миналата година му работеше климатика, ама тази кара на отворена предна врата. Явно и в Хеброс бус е имало цап царап на нафтичка и от там спиране на климатиците. Само много строгия контрол ще оправи нещата в България и разбира се нормалното заплащане.
4000
на 22.07.2011 г.
Ако вместо марионетки на местни червени куфарчета имаме истински кмет и зам-кметове, този проблем може да се реши много просто и бързо. През летния период цена на билет в климатизиран автобус: 1 лв., в непригоден за експлоатация автобус (разбирай без климатик): 0.75 лв. цена на билета. Да видим тогава как се оборудват за 24 ч. всички автобуси! Но това е възможно ако...............прочети пак условието в началото на коментара.
Rezon
на 22.07.2011 г.
Браво на "Хеброс бус"! Надявам се догодина всички автобуси на всички превозвачи не само да бъдат с климатици, но и които да работят безупречно!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!