Група от девет ученици от Професионална гимназия по електротехника и електроника - Пловдив проведоха двуседмичен стаж в IT фирми в Торино. По задание на италианските работодатели, учениците изпълняваха задачи, свързани с диагностика на компютри и предлагане на оптимални решения за отстраняване на повреди. Учениците бяха поставени в реална работна среда, където показваха придобитите професионални умения, имаха възможност да изявят себе си и съпоставят с чуждия опит и умения.

Учениците от ПГЕЕ, избрани да представят училището, са селектирани по успех, добра теоретична и практическа подготовка, както и по езикова подготовка по английски. Това е само един от проектите по "Еразъм+", по които се работи в училището. Други четиридесет ученици провеждат триседмични стажове в Чехия и Англия.