В район "Северен" стартира акция по облепяне на излезли от употреба МПС-та. Това съобщи кметът на района Ральо Ралев.

Днес комисия в състав - служители на район "Северен", Трето РУ, ОП "Паркиране и репатриране" Пловдив и от рециклиращата компания извършиха оглед на 36 автомобила.

21 от автомобилите в огледа бяха облепени със стикер - предписание за преместване на излязло от употреба моторно превозно средство.

Ако в тримесечен срок същите не са премахнати доброволно от собствениците им, стартира принудителното им репатриране и преместване на общински паркинг на ул. "Георги Бенев" №9.

В районната администрация се събират данни за неизползваеми автомобили, които заемат така необходимите места за паркиране.

През следващата седмица предстои втора акция по облепване със стикери.

"Призовавам гражданите да проявят активност и да сигнализират за излезли от употреба МПС-та на тел.032 / 901 165", допълни Ралев.