81-годишна пловдивчанка е дала 2000 лева на телефонни измамници. Потърпевшата съобщила в полицията, че дала парите на явила се пред дома й непозната жена. 
Пенсионерката приготвила сумата, след като била въведена в заблуда по телефона, че неин родственик е капарирал отоплителни уреди в голяма търговска верига и спешно се нуждае от пари назаем. По случая е образувано досъдебно производство и работата на разследващите продължава.