През 2016 г. Природнаучният музей ще предлага на посетителите си и филми за 3D очила. Идеята е кино системата на планетариума да бъде надградена, да се закупи модул, който да позволи прожектиране на филми за 3D очила. Това заяви кметът Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
По данни на ръководството на музея това ще струва на местната администрация около 60 хил. лева.
"Само за първия месец след отварянето на музея той има оборот от 47 хил. лева. Това определено ни кара без да се замислим да инвестираме 60 хил. лева за надграждане на системата", коментира градоначалникът.
За 2016 г. се планира още разширяване на музея и присъединяването на зала "Лотос" към него. Ще бъде направена и ботаническа градина.
От догодина гледаме филми с 3D очила в Природонаучния музей
© Plovdiv24.bg
Иван Тотев 





