Млад пловдивчанин се свърза с Plovdiv24.bg, за да разкаже за неприятни случки от градския транспорт в Пловдив.

Ученик съм от Математическата гимназия и ежедневно пътувам с градския транспорт на града. За жалост обаче всеки ден има разправии или с шофьори, или с кондуктори… Масово шофьорите не отварят първа врата “за да не им висят на главата" или “да не им влезе хладен въздух". Какво се случи обаче преди няколко дни. В 13:20 часа над 100 ученици чакат на спирката на МГ, задават се две автобусни линии с № 26. Нито една от тях не спря, а едната даже най-демонстративно си обърна табелката с номера точно преди спирката ни.

След това дойде трети автобус със същия номер, който вече спря, но проблемите не спират до там. Поради двата автобуса, които подминаха спирката, не мога да ви опиша колко човека бяха в този автобус. Спирка след спирка ставаха все повече и повече, а още на първата спирка се напълни до такава степен, че нямаш възможност са мръднеш на никъде, даже и с четвърт крачка.

Както споменах на всяка следващата спирка се тъпчеха все повече и повече, докато на една от спирките, средната врата не затисна малък ученик на МГ, който пищеше от болка. Докога трябва да се съобразяваме с шофьорите на градския ни транспорт?

Това е поредното оплакване срещу градския транспорт в Пловдив. Тук може да разгледате останалите.

Ако и вие станете свидетели на нещо, което според вас заслужава да бъде публикувано, можете да ни изпращате сигнали, снимки и видеа на електронната ни поща novini@plovdiv24.bg, на телефон 0886 598 267 или на фейсбук страницата ни Plovdiv24.bg Новини.