ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Опасност от съдебни дела заради отказан транспортен достъп
Автор: Диана Бикова 15:57 / 29.05.2025Коментари (0)1352
© Plovdiv24.bg
Общинските съветници на Пловдив не одобриха предложения за транспортен достъп до частни имоти, след като мнозинството гласува с "въздържал се", предава Plovdiv24.bg.

Единственият архитект сред съветниците Костадин Палазов не скри изненадата си от начина на гласуване. "Тези точки минават през комисията (б.а. - устройство на територията), а сега не се приемат. Ако това е някаква политика да спрем презастрояването - мисля, че това не работи. Това презастрояване изисква може би временен или постоянен мораториум или промяна в ОУП, за да се спре промяната на статута на земеделските земи. Защо се издават разрешения да се процедират ПУП? Така прехвърляме топката към гражданинът с нива от 1, 2, 3 декара, той започва процедура и в следващия момент ние го спираме" - коментира архитектът.

Слави Георгиев репликира с думите, че това е едно от много малките правомощия на Общинския съвет да спре презастрояването в града. "Кой къде какво процедира не е от компетенцията на ОбС, а на администрацията, затова гласуваме с 2 отделни бюлетини. Това е начинът, по който ние можем да реагираме. Защо общинската администрация не купи частни ниви в "Южен" и "Западен"?" - каза юристът. 

Кметът Костадин Димитров търпеливо обясни, че администрацията е длъжна да внесе в ОбС предложенията за транспортен достъп, в противен случай нарушава закона. Припомни, че има много предложения за продажба на общински дялове в съсобственост, които съветниците отхвърлят. 

Палазов уточни, че с одобряването на ОУП и транспортно-комуникационния план в предишни години съветниците вече са дали съгласие за транспортен достъп. "Очаквам, че някой, на който му е отказан транспортен достъп, да ни осъди, ако откажем транспортен достъп" - предупреди той. 

Добромира Костова вметна, че законът не задължава съобразяване с ОУП, в противен случай е нямало да се даде възможност след приемането му да се гласува както се прецени.

Слави Георгиев настоя, че спешно трябва да се инициира промяна в ОУП, за да се спре презастрояването в града. 

"ОУП на Пловдив беше приет на тъмно, тогавашният кмет Здравко Димитров отказа да разясни какво се променя, затова резултатът сега е такъв" - коментира юристът.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Рокади в ДПС
Хороскоп за деня
МВР обяви обществена поръчка за закупуването на 30 000 икони
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: