Акция по отводняване край Одеона се проведе тази сутрин в Пловдив, за съжаление - неуспешна, видя репортер на Plovdiv24.bg. 
Екипите на "Паркове и градини" и "Чистота" бяха мобилизирани още рано тази сутрин, на обекта пристигна и шефът на "Чистота" Иван Стоянов, както и наблюдаващ археолог. 
Проблем с отводнителната помпа обаче сериозно опъна нервите на екипите, които ще направят нов опит утре. 
От "Чистота" коментираха, че източването е заради високи подпочвени води.
Вижте зеленясалото "езеро", образувало се в "Одеона", в прикачената галерия.