Общо 591 485 души с право на глас в Пловдив и областта, над 1000 секции отварят врати

Близо 600 хиляди жители на Пловдив и областта са призовани до урните за предстоящите предсрочни парламентарни избори в неделя, 19 април. Окончателните данни на ГРАО сочат, че общият брой на имащите право на глас в региона възлиза на 591 485 души.

Главният секретар на Областна администрация Пловдив Николай Аджеларов предостави детайлна справка за двата многомандатни избирателни района. В Пловдив-град (16 РИК) избирателите са 303 233, докато в Пловдив-област (17 РИК) своя вот могат да упражнят 288 252 души, съобщи той за Plovdiv24.bg.

Разпределение на секциите и логистика

Изборният ден ще се проведе в общо 1028 секции на територията на цялата област. В рамките на град Пловдив ще работят 482 секции, а в останалите общини от региона техният брой е 546. Днес бе финализирана и техническата подготовка, като по места бяха доставени машините за гласуване, записващите устройства, специализираните ролки и избирателните списъци.

Осигурени хартиени бюлетини

За осигуряване на вота са отпечатани и доставени общо 535 000 хартиени бюлетини за двата МИР-а. От тях 270 000 са предназначени за секциите в Пловдив-град, а останалите 265 000 са разпределени за Пловдив-област. Всички изборни книжа и техника вече са под засилена полицейска охрана в очакване на вота.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Пловдив:
Удар на магистрала "Тракия": Пловдивски криминалисти откриха над ...
Спецакция в Пловдив: Маскирани полицаи нахлуха на Възход
Активите на пловдивско общинско предприятие надхвърлиха 87,3 млн....
Темелков проговори, учителката му го затапи
Изграждат нов страхотен парк за отдих в "Северен"
Община Пловдив пусна интерактивна карта, показваща контейнерите з...


Виж още: