Общинският съвет ще решава съдбата на МБАЛ "Свети Мина" на първата си сесия през новия политически сезон, предаде репортер на Plovdiv24.bg. До 14 септември трябва да се проведат срещи и разговори по тази тема с представители от всички групи в местния парламент, съобщи кметът Иван Тотев
Той обяви, че на сесията ще се разгледа и предложение ДКЦ VI да се влее в лечебното заведение като сградата на поликлиниката бъде изкарана от капитала на "Свети Мина", срещу срещу болницата ще получи целева вноска от 1 млн. лв. от Общината. 
Средствата трябва да отидат за закупуване на техника и оборудване. 
Що се отнася до вливането на МБАЛ "Свети Мина" с МБАЛ "Свети Пантелеймон", то градоначалникът бе категоричен, че става въпрос единствено за юридическо, а не за физическо сливане, а първа градска болница ще се управлява от зам.-директор, който ще бъде избран от работещите в нея.