Общината за скандала с Античния форум: Теренът е 100% частна собственост

9997
5

"Теренът между Централна поща и хотел "Тримонциум" (сега "Рамада") е 100% частна собственост. Притежател е дружеството "Младост Алфа". На него обаче има разкопки и само те са държавна собственост". Това каза пред репортер на Plovdiv24.bg зам.-кметът на община Пловдив Димитър Кацарски по повод появилата се обява за продажба на имота.

Това означава, че собственикът може да обяви имота си за продан.

Припомняме, че преди години се водеше дело за собствеността на Римския форум. Тогава Върховният касационен съд го обяви за държавна собственост. Делото се водеше от Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

Началникът на правния отдел в дирекция "Общинска собственост" Здравка Хаджийска обясни тогава, че съдът е постановил фирмата-купувач да предаде на държавата единствено собствеността върху експонирания паметник на културата. Тя коментира, че досега не познава подобно решение на ВКС, с което да се запазват интересите на страните, с възможност да се съхрани и да се експонира античността.
Очаквайте продължение в Plovdiv24.bg!

Всичко по темата и защо имотът с антични останки е в частни ръце можете да си припомните от статиите в раздел "Още по темата".

Виж коментарите (5)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).