Становище от община Пловдив във връзка с материала на Plovdiv24.bg "Нов проблем по най-обсъжданата улица в Пловдив! Строителите искали ток от читалище".

Ето какво ни отговориха от институцията:

"Съгласно съгласувания работен проект от всички институции за площадката при културния дом е предвидено да се изградят две рампи за хора с ограничена подвижност.

След изграждане на рампата, подпорната стена и парапетът ще бъдат възстановени. Контролът за извършващите се строително-монтажни работи се осъществява от строителен надзор, съгласно договор на община Пловдив с фирма "Пловдивинвест" АД.

Надзор се извършва ежедневно, а всяка седмица се провеждат оперативки на обекта. За всички сигнали на граждани се уведомяват строителите, за да предприемат съответни действия и своевременно се отговаря на жалбоподавателите", обясни Христина Плачкова.