Община Пловдив "лови" снежинките във въздуха с "нова" техника за 480 000 лева

6740
3

През последните години в Пловдив сняг много не вали, но за сметка на това кметът Костадин Димитров предлага закупуване на техника за зимно поддържане и снегопочистване на общинските пътища. Това става ясно от предложение до Общинския съвет, информира Plovdiv24.bg.

Средствата, които са планирани да бъдат използвани, са остатък от последните 4 години от бюджета за зимно почистване и снегоизвозване и възлизат на 477 400 лева. 

Според доклад на директора на общинското предприятие “Чистота" Десислава Георгиева ще бъдат закупени специализирани товарни автомобили за зимно почистване и поддържане.

Става въпрос за два самосвала втора употреба със самосвална уредба, гребла и устройство за разпръскване на солно-пясъчна смес, както и един челен товарач. Според същия документ се извършват услуги по денонощно почистване и дежурства през зимния период за поддържане на надлези, подлези и обработване на улиците и булевардите срещу заледяване.

Виж коментарите (3)
Още новини от Новини от Пловдив:
Гуми пушат в Пловдив: Стартира уникално шоу
Ексхибиционист изплаши жена в автобус в Пловдив
Камера засне безумие в кръгово кръстовище
Братът на пловдивски общински съветник ще строи жилища върху парк...
ДСБ Пловдив: Альоша е монумент на окупационната Червена армия
Посрещнаха Митрофанова под Альоша със "Священная война" и с бълга...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).