МВР Пловдив дадоха своето официално становище във връзка с ПТП-то в град Раковски между полицейски патрул и лек автомобил "Опел", предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Видеото бе качено в няколко Фейсбук групи по-рано тази седмица и създаде ожесточени дебати в мрежата

От пресцентъра на институцията съобщиха:

"Произшествието е предизвикано от водача на лек автомобил "Опел", който прави рязка маневра, след като вижда полицейския патрул и зажулва служебната кола на МВР. След удара бронята на лекия автомобил "Опел" пада. 

Екип на районното управление в Раковски пристига на място и на виновния водач на лекия автомобил "Опел" бива издаден протокол за произшествието, който е подписан без възражения от негова страна.

Двамата водачи са тествани с дрегер и резултатите им са били отрицателни.

Случаят е обработен по административен ред".