Обрат! "Фолксваген" отлага решението за завода в Турция!

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (17)
08:46 / 15.10.2019
8261
Aвтомобилният концерн "Фолксваген" отлага решението за изграждане на завод в Турция на фона на турската операция в Сирия, съобщава Handelsblatt, позовавайки се на свои източници. Концернът преговаря с турската страна за изграждането на завод в близост до град Измир. След началото на операцията в Сирия обаче ръководството на компанията не бърза да подписва договора за строителство, отбелязва изданието.

"Ние наблюдаваме ситуацията с голяма предпазливост", заяви говорител на "Фолксваген" пред Handelsblatt, цитиран от БНТ. Компанията ще инвестира в завода 1 милиард евро. С планираните 4000 служители, след 2022 г. заводът трябва да произвежда 300 000 автомобила годишно. За целта "Фолксваген" регистрира дъщерна фирма в Маниса с капитал от 150 милиона евро.

Виж коментарите (17)

Още по темата (552):
24.04.2025 Експерт: Следете много внимателно икономическата ситуация в северната ни съседка
24.04.2025 Фирми от 3 държави се срещат на бизнес конференция в ТИЗ
16.04.2025 Голям чуждестранен инвеститор се отказа от Пловдив
09.04.2025 Фирми от 3 държави се срещат на бизнес конференция в ТИЗ
05.04.2025 Голямо признание за Пламен Панчев
04.04.2025 Голяма китайска компания отваря нов завод до Пловдив за милиони
Още новини от Новини от Пловдив:
Доста апетитен имот в "Южен" отива на търг
Заради сериозен ВиК ремонт обновяват напълно улица в Пловдив
Цялата Главна извади телефоните си и започна да снима
Докога ще продължава наглостта по булевард "Пещерско шосе"?
Огромна изненада за учителка от Пловдив на летището в София
Мъка без край!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).