За проблеми с новите спирки ни пишат на редакционната поща на Plovdiv24.bg наши читатели.
Единият от новите заслони, за който става въпрос е този до кино Faces в "Тракия".
"Здравейте, пиша ви това писмо след дълго чакане. Надявах да има някакво развитие по въпроса. Изключително много се зарадвах от поставянето на нови спирки. Доста от тях бяха стари и имаха огромна нужда от подмяна...но, както са казали хората "хубава работа, ама българска". Спирките се сложиха, а дупките и боклуците от поставянето им останаха. Не знам колко време мина, може би половин година, а може би и повече.
На въпросната спирка на киното в "Тракия" на всяка една от колоните има дупка, която си стои, както са я изкопали. Като завалят проливните дъждове, ще минаваме в калните локви, останали след поставянето на заслоните", пише жителка на района.
Друг проблем с новите спирки е, че някои от тях се поставят и малко след това се демонтират по неясна и неизвестна причина, сигнализират ни още читатели. Такъв е случаят със заслона на бул. "Руски"15, пред Агенция "Социално подпомагане.
"Направи ми впечатление една малко странна ситуация. На мястото монтираха нова спирка, заедно с павилион. Преди повече от десетина дни обаче, павилиончето остана, но спирката беше изрязана с флекс от основите, вдигната на голям камион и от тогава такава няма", заяви за сайта пловдивчанин, свидетел на ситуацията.
Разбити тротоари и стърчащи железа са малка част от нещата, които са оставени след работата на концесионера по монтирането на новите спирки, алармират още нашите читатели.
Новият заслон на ул."Победа", за който вече писахме, беше поставен така, че блокираше входа на жилищната кооперация на мястото. След като сигнализирахме Общината, спирката беше премахната и към момента заслон там няма.
Вече повече от два месеца след премахването й, тротоара на мястото е в окаяно състояние. Плочките са разбити, стърчат назъбени железа и никой не предприема действия по отстраняване на проблема, пише ни за въпросната спирка пловдивчанин.
Още през месец април, тази година, отново във връзка с читателски сигнали, публикувахме материала: "Издънка при монтажа на новите спирки, поправят я". Тогава представител на фирмата "Булгартабак Трейдинг" обясни, че най-напред се монтират самите модули, а след това ще се възстанови и пътната настилка.
Plovdiv24.bg се опита неколкократно да се свърже с концесионера на новите заслони в Пловдив, чието задължение е да отстрани нередностите, но без успех.
Предадохме проблема в Община Пловдив, откъдето обещаха, че ще направят проверка. Очаквайте резултатите от нея в Plovdiv24.bg.








Gracia Dimitrova
на 28.10.2013 г.
А бе все пак е хубава работа ,само да не стане и циганска ,йелязо по йелязо да изчезнат.Аз чух таксиметрови шофиори да се оплакват колко лошо било ,че се асфалтира ,как пречи,ами да стоят с дупките та да не им пречиии.Добре не са завършени както трябва спиркитее ,а предишнитеее по -хубави ли бяхааа...
Анета Георгиева 1
на 28.10.2013 г.
В "Кичука" новите спирки изглеждат по същия начин, окопани - и с дупки, чудя се дали са Подслон за чакащите или ЗАПЛАХА надвиснала над главите им! Освен че не са циментирани, кой ще ги поддържа - те са МРЪСНИ, ПРАШАСАЛИ - дате е страх да се допреш до тях, камоли да седнеш!!!
Djounsa
на 28.10.2013 г.
кой им одобри проекта за спирките???? бас хващам,че в дъждовно време макс пет човека могат да се скрият от долу и с един лек полъх всички ще са мокри....не разбраха ли, че спирката трябва да е с по-ниска козирка и по-голяма! А като видях каква пейчица са сложили направо останах без думи :-D
Александър Попов
на 28.10.2013 г.
те спирките са симпатични, ама защо не се оправя около тях след поставянето - явно се чака някой друг да я свърши тази работа?
Mariya Racheva
на 28.10.2013 г.
Спирка в ЛУНД,ШВЕЦИЯ:семпло и добре поддържано !Там Общината се грижи за спирките на гр.транспорт!А хората са така възпитани да не рушат и да не лепят''обяви'' и плакати! :)
Zaprqn Radnev
на 27.10.2013 г.
и това ако не е на бул,Санкт Петарбург /модерна работа/
Mariana Alexieva
на 27.10.2013 г.
А нима някой е харесал новите? Как се стой лятото под това прозрачно покритите? Зимата може и да се затъмни от падналия сняг, но лятото е убииствено
lazo
на 27.10.2013 г.
То остави че из целия ни град са в тоя вид разкопано около спирката и изоставено но не на всякаде слагат само където им е удобно да има лафка някои пак си напълни джоба с тия спирки догодина новия кмет пак с нов конкурс с нови спирки ей така ще си я караме
Velko Dimitrov
на 27.10.2013 г.
свикваме
Zloster
на 27.10.2013 г.
В Тракия , на спирката до ДеНиро, разкопаха всичко наоколо, за да докарат ток до новата будка. Разбиха и рампите, които бяха направени за инвалиди и детски колички към спирката и към тротоара, както и една алея. Наоколо всичко е в камъни от изкопите, за почистване след къртенето изобщо не става дума, а за ремонтиране на рампите и алеята - изобщо и не мислят. Когато монтираха заслона попитах един от групичката кога ще почистят и поправят разбитото. Отговора беше " Ние сме монтажници и не е наша работа". Друг е въпроса, че всичко това е напълно незаконно , без нужните разрешения и строителна документация. Както и факта, че общаците които копаеха канала, също така снаждаха и захранващия кабел. Не се мерна и един човек от ЕВН, така че може и захранването да не е особено законно.
hipolita
на 27.10.2013 г.
На много места, едно от които е спирката срещу Пощата в Кючук Париж, още преди 3 месеца махнаха старата спирка, поставиха павилион, а нов заслон все още няма. Доколкото знам, целта беше да се поставят заслони, а не павилиони. Май за концесионера това е по-важно.
бебе
на 27.10.2013 г.
Подобия на спирки. Ако е сухо времето ок, ами ако вали? Като духа същата работа. Няма сушинка и завет в тези "спирки"!
Mariyana Petkova
на 27.10.2013 г.
Аз искам да попитам защо трябваше да се разрушат старите, на които им бе правен и ремонт поне по два път (бул. "В. Априлов", на МУ, например)??? Това бяха нашите пари, хвърлени за поред път на вятъра.
kire
на 27.10.2013 г.
СПИРКИТЕ СА НА ПЕЕВСКИ ЩО РЕВЕТЕ ПО ДОБРЕ ВИКНЕТЕ БАРЕКА
Светлозар Вангелов
на 27.10.2013 г.
тия спирки като са влезнали в квартал изгрев и вече са били откраднати ;д ;д
SilverTiger
на 27.10.2013 г.
В Изгрев на Цариградско шосе са поставили някаква малка спирка , на която пейката побира 2-3 човека а сутрин най-вече чакат над 50 човека сигурно . А спирка по-надолу са сложили 3 пъти по голяма при положение ,че там няма толкова народ .. На спирката на Цариградско ми направи впечатление ,че няма и павильон , което щеше да е хубаво ако го имаше...
Dimiter Bluskov
на 27.10.2013 г.
Колкото повече съм обиколил из чужбина, толкова повече онемявам колко неспособни сме да свършим една работа като хората, да си направим живота лесен и чист. Тези спирки - един тъжен пример, вече градски транспорт няма, някакви самотни маршрутки се движат, няма разписание, няма карти на всяка спирка. Транспорт на инвалиди и трудноподвижни хора, на майки с колички - 100 пъти по- сложен. Правят някакви платформи за инвалиди и до там. Ами тези с бастуните? Що не се правят по подлезите асансьори? Гледайте как точно след 10 години българи няма да останат в тази държава. И все се намират хора да гласуват за явни кретени, за неопитни властолюбци, хора дето на запад не са ходили, в един музей не са влизали ...
Мирослав Бадов
на 27.10.2013 г.
Аз още преди доста време написах какво е решението-веднага след монтажа на нова спирка да се възстановява и площа около спирката!И това да е задължение на фирмата която поставя спирките, а не след 3 месеца да ми викат нова фирма, на която отново да се плаща.
Елена Георгиева 1
на 27.10.2013 г.
ужасни са спирките малки за да поберат множеството хора сутрин и не само тогава
Elena Tacheva 1
на 27.10.2013 г.
Не е хубава! Павилионите за цигари са добри, но заслоните са малки, не добре обмислени и.......никаква работа не вършат!
Нинел
на 27.10.2013 г.
Абсолютно същото е и положението със спирката на Тони 2000 (срещу 8ми блок) в Тракия. Махнаха предишната спирка и още на следващия ден имаше LAFKA, но им трябваха 3 месеца, за да изкопаят 4 дупки за нова спирка. Преди 2 седмици я поставиха, сигурно ще чакаме пролетта, за да се подравнят изкопите за основите.
Kamen Shishkov
на 27.10.2013 г.
Изнасилени селяни с пе*ерастки манталитет как можете да сложите такива спирки по този начин в този град?
Георги Поптолев
на 27.10.2013 г.
Някой да ги снима и след има няма 30-тина дена.
chefito
на 27.10.2013 г.
Кой предложи Пеевски?
Katya Georgieva
на 27.10.2013 г.
Докато гражданите проявяваме тарпимост кам недоваршените работи или зле сваршени,служителите няма да са отговорни.Ако някои се нарани и ги ОСАДИ,едва тогава ще се нау4ат да работят!
Bombayaro
на 27.10.2013 г.
Задължително пред всяко училище спирка с павилион за цигари и алко балко .. Задължително. Не бъдете тесногръди .. бъдете европейци !! мислете позитивно и най вече бъдете толерантни .. но все пак алкохол и цигари на лица под 18 години на се продават.
Boika Sekiranova
на 27.10.2013 г.
И в Тракия са така изровени !
Neli Valchanova
на 27.10.2013 г.
са6то като Варненските спирки дуна и те4е отвсъкаде като вали дажд
Dimo Petrov 1
на 27.10.2013 г.
''Хубава работа,ама българска''!?!Това е най-загубеняшката и примиренческа ''мъдрост'',която съм чувал!''Българската работа'' едно време е създала НАЙ-СИЛНАТА ИМПЕРИЯ В СВЕТА!Спрете да цитирате,тази комунистическа глупост,защото се излагате,излагате и България,тесногръди роби!!!
дон корлеоне и ал капоне
на 27.10.2013 г.
На никой не му пука за спирките, а само за павилиончетата за цигари и алкохол.На някои места има само павилиончета без спирки.
Stanimir Georgiev 2
на 27.10.2013 г.
Ууу много хубави спирки СЪКЪН!!! Ще гледаме монополистките изяви на Делян Пеевски и компания и рекламите им на ЦИГАРИ? ДА ГИ СЪБАРЯТ, ЩЕ СИ ЧАКАМ РЕЙСА ПОД ДЪЖДА!!! Децата ви израстват между тия реклами бе... кое и е хубавото на спирката? Че е брандирана с Victory?
Albena Matova
на 27.10.2013 г.
то така или иначе,там където ги махнаха не сложиха други- кв. ,,Изгрев" примерно-там не сме ли хора кво?
Bombayaro
на 27.10.2013 г.
мен ме радва колко удобно на спирката пред 60-то в Тракия има павильон за цигари и алкохол. То навсякъде ги има де.
lirikci
на 27.10.2013 г.
Такова е положението на почти всички спирки. Отсреща до шейсеткласното училище картинката е същата .Основната причина е в приемателната комисия и за това виновна е само общината.Голяма безотговорност.
Равик
на 27.10.2013 г.
Малко са местата в града,където настилката е възстановена.Срамно е!Трябва да се изясни чие е задъжението за това - на общината или на концесионера.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!