Пожар пламна в район "Източен" на ул."Глог" 6, видя Plovdiv24.bg във Фейсбук групата "Забелязано в Пловдив - Seen in Plovdiv". 

Причината за пожара са препълнените кошове за боклук или по-точно липсата на такива, поради които са се образували сметище на самата улица. 

Екипи на "Пожарна безопасност" Пловдив са потушили пламналия огън, а очевидци казват, че районът бил обгазен. В случая няма пострадали хора, защото е бил подаден сигнал навреме. 

Подобни незаконни сметища са изключително опасни и Община Пловдив трябва да вземе сериозни мерки срещу тях.