Кметът на "Западен" Димитър Колев награди доброволци от района, грижещи се за безстопанствени котки. Инициативата е свързана с Международния ден за защита на животните - 4 октомври. 

Освен грамоти, участниците в проекта "Отряд зоодоброловци" получиха помощни материали като транспортни кошници, купи за храна и вода, гранулирана храна и витамини. 

"Това, което правите, е изключително важно за нашия район и аз ви благодаря, общината има нужда от хора като вас", заяви пред присъстващите кметът Димитър Колев

Те от своя страна споделиха за проблемите, които срещат при изпълнението на благородната си мисия и получиха съвети от еколозите на района относно грижите за четириногите.