Стотици мотористи се събраха в Пловдив и потеглиха по улиците на града, за да отбележат старта на мотосезона под тепетата, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

Точно в 12:00 с рев на мотори, шествието потегли към Бачковския манастир "Успение Богородично“, където традиционно с водосвет ще бъде даден стартът на новия мото сезон.

За откриването на мото сезона в Пловдив се очакват промени в организацията на движението в града. Най-вероятно ще има временни ограничения по булевардите "България", "Цар Борис ІІІ Обединител", "Найчо Цанов" и Асеновградско шосе.

Мотористите почетоха загиналия тази сутрин техен събрат, но решиха да не променят плановете си въпреки трагедията.