Пеещите фонтани в Цар-Симеоновата градина отново радват пловдивчани и гостите на града.

Музикално-светлинното шоу започва всяка вечер в 21:30 часа от вторник до неделя включително. Единственият почивен ден е понеделник, съобщават от общината.

Топлото време тази пролет позволи по-ранното пускане на емблематичните фонтани в работен режим, след като предварително беше извършена профилактика на съоръжението.

Поетапно се пускат и шадраваните в Цар-Симеоновата градина. За тях се грижи ОП "Градини и паркове“.

Работят и много от останалите водни площи в града. Амбицията е до великденските празници да бъдат пуснати повечето фонтани.

Припомняме на гражданите, че влизането в тях е забранено.