Медицински работници от Коплексния онкологичен център в Пловдив се обявиха срещу подготвяните промени в Закона за лечебните заведения, които предвиждат закриването на центъра. 
Здравното министерство предвижда закриване на специализираните диспансери и преминаването им към болниците. 
Основният мотив за сливането е да се избегне дублирането на дейности, но онкоболните се притесняват, че качеството на лечение ще се влоши. 
От Онкодиспансера смятат, че мотивът за пестене на средства не е оправдан. Лекари и пациенти започнаха подписка, която ще бъде внесена в здравното министерство. 
Те закичаха сини лентички и декларираха категорично несъгласие с промените, предвидени в Закона за лечебните заведения. Подобни протести ще има и в други градове на страната.