Коригират комичното звуково известяване на спирките в автобусите

11951
24

Комичните ефекти от звуковото известяване на спирките в автобусите в скоро време ще спрат да разсмиват пловдивчани. 
Ето какво разказа за читателите на Plovdiv24.bg шефът на ОП "Организация и контрол на транспорта" Борислав Кръстев.

"По принцип текстът не се чете от човек, а се обръща чрез синтезатор от текст в звук. Това е не само иновативна система, но и улеснение за служителите - при промяна на маршрути позволява да не се правят нови записи."

По думите му неяснотите, обърканите ударения и комично звучащите имена на спирки се получават точно при формирането на звуците. В момента служители на общинското предприятие прослушват всички текстове, за да отбележат всяко едно несъответствие. 

"След това ще направим нашите предложения за софтуерно решение на проблема." За това обаче е необходимо време, поясни Кръстев и помоли пловдивчани за още малко търпение. 

Що се отнася до имената на някои спирки, които звучат странно на пловдивчани, то Кръстев бе категоричен, че записите са правени с имената, утвърдени от градската администрация.

Виж коментарите (24)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).