Кой ще оглави "Старинен Пловдив"?

5955
1

Четирима поискаха да оглавят ОИ "Старинен Пловдив", трима отпаднаха още на първия етап, научи Plovdiv24.bg. Единственият оцелял е столичанката Надежда Стефанова Кирова-Йовчева. Справка сочи, че Кирова-Йовчева е следвала археология, работила е в Музея за историята на София. 
След разглеждане на документите само тя е без основание за недопускане на следващ етап. За останалите трима - Галена Стефанова Боснова-Сиромашка, Андрей Иванов Киряков и Атанаска Милчева Георгиева, се посочва, че не притежават изискваното образование в съответното професионално направление. 
Сред основните изисквания за поста са висше образование с образователно-квалификационна степен "магистър". Професионално направление - история и археология, социология, антропология и науки за култура, туризъм, най-малко 3 години стаж, владеене на английски, немски или френски език. Като предимство да се счита: наличието на опит в разработването и реализацията на програми и проекти, владеенето на втори западен език, компютърна грамотност. Допуснатият кандидат ще защитава своята концепция на 5 декември.

Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).