Администрацията на Район „Западен" стартира проект за оптимизиране на транспортната схема в Прослав. Целта е да намалим трафика във вътрешността на квартала, като реконструираме улица „Западна", заяви кметът на района Маргарита Вакрилова. Според нея първият етап от проекта ще се реализира тази есен в отсечките между улиците „Битоля" и „Елена".
Ще съдействаме и за разширяване на маршрута на автобусна линия №6 до околовръстния път, както и за удължаване на работното време на градския транспорт, обясни Вакрилова. Предстоят разговори и за уплътняване и на разписанието на автобус №24, добави тя.
Мерките на районната администрация за оптимизиране на транспортната схема в Прослав са провокирани от опасенията на гражданите, че преминаващите тежкотоварни коли и автобуси по ул. „Борис Петров" създават невъобразим шум и могат да разрушат къщите им. В района на натоварения участък са детската градина и училището, което създава риск и за децата в квартала.
Движението няма как да се спре, но за убиване на скоростта, изградихме „легнали полицаи" на кръстовището на ул. „Елена" и "Борис Петров", обясни Вакрилова. Според нея, тъй като не всички в Прослав са съгласни да се скъси маршрутът на автобус №6, районната администрация е поръчала експресно проучване на общественото мнение по транспортната схема.
Анализът на получените резултати сочи, че 58% от всички анкетирани не са съгласни да се ограничи движението във вътрешността на квартала, защото хората ще останат без транспорт. За всеки втори проблемът обаче може да се реши, ако автобусите се пренасочат по ул. „Западна". Същевременно, 33% от анкетираните са на мнение, че колите на „Градски транспорт" трябва да стигат и до по-крайните точки на квартала.
Гражданите настояват още за удължаване на работното време на автобусите след 20,00 часа, както и за уплътняване на разписанието на №24. По всеобщо мнение той е изключително нередовен.
Като цяло жителите на Прослав са доволни от обслужването по линия №6, сочат още резултатите от изследването. 11 на сто се оплакват от чистотата в автобусите, а отношението на кондукторите дразни 5% от анкетираните.








Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!