Изтича срокът за участие в първото класиране за прием в 1 клас в Пловдив

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
16:57 / 29.05.2018
4633
Наближава крайният срок за подаване на заявления за участие в първото класиране за прием в първи клас през учебната 2018/2019 година в Пловдив. То ще бъде проведено на 5 юни 2018 година. Крайният срок за подаване онлайн на заявления за участие в това класиране е 3 юни 2018 г. (вкл.). За родителите, които нямат достъп до интернет и се затрудняват с въвеждането на заявление, срокът за подаване на заявление на хартиен носител по образец в училището, което им е първо желание, е 31 май 2018 г.

За тези, които сами въвеждат заявленията за кандидатстване на своите деца, е важно да направят проверка за финализиране на заявлението. Важно е статусът му да е "подадено“, а не "чернова“. При необходимост от корекция в данните на подадените заявления много важно условие е първоначалното заявление да бъде анулирано и да бъде подадено ново заявление, за да бъдат отразени промените.

Електронната система извежда съобщения за родителите, ако подадените от тях данни не съответстват на данните в НБД "Население“ на ГРАО при направените автоматични проверки. Всеки родител, получил такова съобщение, следва да нанесе корекция в заявлението, защото в противен случай детето му няма да може да бъде записано, въпреки че е класирано.

Проверка в подадените към момента заявления показва, че има голям брой заявления с посочено само едно желание. Това не носи предимство на децата. Добре е родителите да се запознаят със статистиката за подадените заявления от опцията "чакащи класиране“ в панела със свободните места. Там в реално време се извежда информация за броя на кандидатстващите за съответните свободни места (за съответното училище) - по брой точки и поредност на желанията. Препоръката към родителите е да включат повече желания, ако преценят, че шансовете им за прием са малки. Така могат да бъдат класирани, ако не по първо, то по второ желание, защото за второто класиране в някои от училищата вече може да няма свободни места.

Като цяло свободни места има за всички деца от града и практиката показва, че в училищата на град Пловдив се записват дори деца от близките населени места. Общинската администрация напомня на родителите на родените през 2011 година деца, че децата им подлежат на задължителен прием в първи клас през учебната 2018/2019 година. Приемът за общинските училища се осъществява чрез Система за електронно централизирано класиране – на адрес priem.plovdiv.bg.

Виж коментарите (0)

Още по темата (717):
10.12.2024 Заради дни, които се обявяват за неучебни, може да се наложи удължаване на учебната година
25.09.2024 Няколко училища в Пловдивска област вече са с нови директори
18.09.2024 Радва ни от екрана, но е не само красиво лице, а и майка на три деца, които изпрати на училище
17.09.2024 9 училища с нови корпуси от тази учебна година, едно от тях в Пловдивско
16.09.2024 Атанас Кунчев откри учебната година в две училища в "Южен"
16.09.2024 Христо Грудев откри учебната година в Асеновград
Още новини от Новини от Пловдив:
Собственик на обект в Пловдив дава 1000 лева награда за разпознав...
Една неголяма улица е символ на безвремието в Пловдив, а хората о...
От "Медикус Алфа" за трагедията с 6-годишния Ангел: Тиражират се ...
Тихомълком искат да развалят спокойствието на зона А-12? Кметът: ...
Предимно слънчево време днес, до 27 градуса в Пловдив
БЛС: Недопустимо е оказването на натиск чрез посещения пред лични...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).