По случай Световния ден за борба с диабета - 14 ноември, в МБАЛ "Свети Мина" - Пловдив /бивша Първа градска болница/ на 12 и 13 ноември от 13:30 до 14:30 часа и на 14.11.2015 година (събота) от 9:30 до 10:30 часа ще се измерва кръвната глюкоза и ще се проведе лекция на тема "Хранене при захарен диабет и техника на инжектиране на инсулин". Всеки посетител ще получи и информационни материали във връзка със захарния диабет.