Вчера в залата на СОУ "Св.К.К.Философ" кметът на район "Южен" Борислав Инчев бе сред гостите на театралната постановка "Иде Рождество...".
Само преди три месеца, прекрачвайки прага на родното училище, първокласниците дадоха заявка за изява пред публика. Подготовката им започна месец по-рано, изучавайки българските традиции за Бъдни вечер и Коледа.
Децата научиха как символите на празника се претворяват в бъднуването. В часовете по извънкласна дейност "Религия-Православие" се запознаха и библейското значение на празника.
Тържеството бе приветствано от кмета на района и сътрудници на културно-просветния отдел на Пловдивската митрополия.
Те отправиха благословия към децата и гостите. За своята първа творческа изява родителите изненадаха първолаците с подаръци, което допринесе за емоионалния завършек на вечерта.
Борислав Инчев 





