За грозна гледка в сърцето на Пловдив сигнализираха бдителни читатели на Plovdiv24.bg, като ни изпратиха и снимки.
Кадрите от понеделник следобед показват мръсна, запенена вода в пълния фонтан с пеликаните пред сградата на Общината.
По повод читателския сигнал директорът на ОП "Градини и паркове" Стоян Алексиев успокои, че няма нищо тревожно.
Вчера водата е била обработена с препарата "алгицид", който се използва редовно срещу зеленясване и развитие на водорасли. Вследствие се образува пяна, която след час-два изчезва.
Стоян Алексиев 





