Приключиха ХХIII-те областни състезания на Младежките противопожарни отряди “Млад огнеборец" - Пловдив.

На тържествената церемония по откриването приветствие към участниците отправи Николай Бухалов- заместник кмет по "Спорт и младежки дейности" в община Пловдив. Въпреки дъжда, стартът не беше отложен и ход на надпреварата даде директорът на РДПБЗН Пловдив старши комисар Васил Димов. Спортните умения на децата бяха подкрепени и от началници на районните служби.

Адреналин, горещи емоции и стремеж за победа превърнаха събитието в истински спортен празник!

Организаторите на състезанието наградиха с индивидуални отличия петимата най- малки огнеборци, които са едва на 11 годишна възраст. Три от тях са част от отбора на Садово, останалите две- от Хисаря и от Пловдив.

Победител в надпреварата между 11 отбора участници станаха младите огнеборци от СУ "Никола Вапцаров“ гр. Пловдив с треньор Васил Савов. Втори завърши отборът на друго пловдивско училище - СУ "Димитър Матевски". Третото място в класирането заеха възпитаниците на ОУ "Христо Смирненски“ гр. Раковски.

Всички деца получиха грамоти и предметни награди за своето участие, а победителите бяха отличени с купи и медали.

Първенците от училище "Вапцаров" ще представят Пловдивската пожарна на националното състезание в к.к "Албена".

Благодарим на всички ентусиазирани и изключително мотивирани деца, които участваха в състезанието въпреки проливния дъжд. Благодарност и към колегите ни от различните служби на дирекцията, които помогнаха да се осъществи събитието!