Ново общинско предприятие-инспекторат ще бъде създадено в Пловдив. Това решиха 32-ма от съветниците на днешната сесия. Така всички глоби и актове за нарушения на територията на общината ще се събират от служителите на общинското МВР.
"Не случайно новото предприятие е подчинено лично на мен, затова и очакванията ми са за много сериозен контрол върху общинските служители". Това заяви кметът Славчо Атанасов по повод взетото решение за създаване на инспекторат, който той определи като " вътрешното ФБР" на общината.
Кметът не пожела да коментира кой ще бъде новият шеф на Инспектората. Към момента е ясно, че там ще работят 53 души.
Източник: Дарик








the_plovdivian
на 04.08.2010 г.
Главчо опорочава всяка добра идея. И тази, както и други, типично по главчовски, ще бъдет тотално опорочена при реализацията. Още от сега се вижда, че 50 броя инспектори никаква няма да я вършат. Малоумник.
Чичо от село
на 03.08.2010 г.
Как пък поне едно смислено нещо не направи Главчо?
Austin Powers
на 03.08.2010 г.
По повод на мрънкащите за раздутия щат - принципно сте прави, но ако тези 53-ма си вършат работата, това ще донесе много пари на общината. В Пловдив (както във всеки български град) е бъкано с нарушения, които само чакат да бъдат санкционирани. При добър затворен механизъм (ефективно установяване на глоба + прибиране на парите) това може да е най-мъдрото решение на Атанасов.
7G
на 03.08.2010 г.
Много ми е интересно тия 53-та как ще свършат "обществено значимата си работа" в североизточния край на Пловдив,а също и в северозападния - до КАТ? Защото реално там са единствените места в града,където има нужда от подобна дейност.Ама трябват поне 530,с качулки,бронежилетки,полицейски БТР-и,сълзотворен газ,та ходещите боклуци само като ги видят,както са си страхливи,когато ги подпрат отзад,да се заврат в миша дупка.За подобно нещо съм готов да плащам и по-голям данък.Иначе тия 53-та сигурно са от един дол дренки с кравчо.
SteveN
на 03.08.2010 г.
Тъкмо Главчо се похвали, че са намалили хрантутниците от "Паркинги и гаражи" и от "Общинска полиция", и сега - ново двайсет - ето , че нищо в природата не се губи... Само се прелива от една общинска фирма в друга...Не знам докога нашият мил кмет ще пуска всичката пара в свирката, ама аз гледам, че ремонтите на булевардите "Марица" са тотално забатачени, стеснението на новия мост май няма да стане до есента....Как така ще свършат пари при спечелен конкурс и сключен договор??? Ами дай тогава да не харчим средства за нагласени обществени поръчки, ами направо да даваме обектите на "нашите" фирми, пък парите - да се наливат докато на обикновения пловдивчанин не му писне, и не си избере нов кмет.
khan krum
на 03.08.2010 г.
Да се създаде и общинско ЦРУ, а защо не - и КГБ, Гестапо, Интелиджънс Сървис, Мосад и т.н. - тъкмо ще се осигурят места за всички свои хора... Ей, ама много на голямо започна да се изхвърля наш Славчо, мале, мале...
Моллов
на 03.08.2010 г.
пак нова умнотия измислиха глафчо и компания ще трябва да хрантутим още 53 гърла
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!