Докладът от проверката на Общинската фирма „Чистота" констатира няколко сериозни нарушения на Закона за обществените поръчки и Наредбата за възлагане на малки обществени поръчки, съобщи зам.-кметът Георги Григоров. Той обаче не уточни какви точно са нарушенията. Проверката на вътрешните одитори обхваща периода от началото на 2007-ма година до сега. Проверявани са всички сделки на фирмата и сключените договори.
Зам.-кметът по стопанските дейности назначи вътрешна ревизия по сделките на дружеството на 22 ноември. Първоначално проверяващите трябваше да обхванат периода от 15 октомври, когато общината възложи на „Чистота" хигиенизирането и зимната поддръжка на града, след като прекрати 15-годишния си договор с „Еко Глобал". Комисията трябваше да провери договора за наем на машини и служители на общинската почистваща фирма, сключен на 16 ноември с фирма КМД. По-късно обаче проверката обхвана сделките на общинското дружество за цялата 2007-ма година.
Оттук нататък ще се консултираме с юристи и ще преценим дали ще сезираме съответните органи за нарушенията, коментира Георги Григоров.
Източник: Дарик








Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!