Кампания на министерството на земеделието и храните "Подкрепяме българското" се провежда на площад "Централен" в Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg

Заместник-министър Васил Грудев каза, че амбицията на министерството е инициативата да стане постоянно действаща с подкрепата на местната власт.
"Стремим се да представяме продукцията на родни местни производители, като по този начин се скъсява веригата между производители и потребители", допълни той.

На изложението присъстваха и заместник-кметът на Пловдив Розалин Петков и народният представител д-р Катя Попова. 
Жителите и гостите на областния град имат възможност да опитат и закупят продукцията на 40 местни производители, които се представят с месни и млечни продукти, плодове и зеленчуци, яйца, вино, розови продукти, тестени изделия и други.