Чудесни новини за първия общински многоетажен паркинг
Чудесни новини за първия общински многоетажен паркинг на Пловдив научи Plovdiv24.bg. Става дума за обекта, който ще бъде изграден на кръстовището на улиците "Орфей" и "Звезда" в "Западен".
В момента тече разчистване на терена, премахват се няколкото павилиони там. Строителното разрешение се очаква следващата седмица, разказа кметът на района Димитър Колев. Припомняме, че паркингът ще е на 4 нива, партерът ще е зона за обществено обслужване с помещения под наем, а останалите три етажа ще поемата общо 153 автомобила - всичко по темата четете ТУК! Средствата за изграждането му - 3 500 000 лева, са осигурени от бюджета на града и са налични.
Имаме парите, имаме проекта, в момента разчистваме и се готвим за първата копка, обобщи ситуацията Колев. Очакванията са съоръжението да е готова до края на тази година.