Читател на Plovdiv24.bg ни сигнализира за инцидент със 7-годишната му дъщеря. Ето какво ни разказа:
"Преди 2 седмици дъщеря ми си разби главата в ниско монтирано външно тяло на климатик на млечна кухня "Бонбон" зад блок 194 в "Тракия". Външното тяло е поставено на височина 1.30 метра и всеки, който минава по тротоара, може да се нарани. Обадих се на директора на дирекция "Устройство на територията и техническа инфраструктура“ Куман Златански в районната администрация. Обеща да се вземат мерки, но нищо не е направено. Ще мине някоя майка с количка и ще стане голяма беля. Кажете към кого да се обърна?!"
Потърсихме за коментар директора на дирекция "Устройство на територията и техническа инфраструктура“ Куман Златански.
"Действително, външното тяло е монтирано много ниско и има опасност за минаващите пешеходци. Детските ясли, градини и млечни кухни не са към нас, те са самостоятелни звена, но още днес районната администрация ще обезопаси пространството с цветни ленти. Външното тяло ще бъде преместено до края на седмицата, тъй като трябва да наемем вишка" - обеща Златански.








DoCash
на 16.03.2021 г.
При толкова коли наоколо, децата не трябва да се оставят без надзор, съответно няма да имат проблем с височината на климатика. Другото, което знам, е че за външното тяло, не се препоръчва да е по-високо от вътрешното, защото съществува вероятност маслото от компресора да премине по пътя на фреона и да създаде непоправими проблеми. Не е невъзможно, ама защо не си пазите децата и не ги учите сами да се пазят?
donHuan
на 16.03.2021 г.
Тя жицата не пада
Боби 681
на 16.03.2021 г.
Е, за какво наемане на вишка говорят, след като се касае за закрепване с около метър по-нагоре на климатично тяло на 1-ви етаж, за което е достатъчна обикновена стълба!? Мирише на пореден опит за "усвояване" на общински, т.е. на пловдивчани, пари... Този наем на вишка в чия "наша фирма" ще влезе?
beats
на 16.03.2021 г.
забелязал съм, че на българина все някой друг му е виновен... ДЪЩЕРЯ ТИ ДРУГИЯ ПЪТ НЕ СИ ЗЯПА В ТЕЛЕФОНА А ДА ГЛЕДА КЪДЕ ВЪРВИ, ЗА ТОВА ГОСПОД НИ Е ДАЛ ОЧИ !
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!