Бебе със съмнение за коронавирус прието в Инфекциозна в Пловдив

33137
73

Бебе на един месец е прието вчера в Инфекциозна клиника към УМБАЛ "Свети Георги" със съмнение за коронавирус. Детето е момиченце, в момента е в добро състояние. То прието с кашлица и бронхит. Негови роднини, които скоро са се върнали от Италия, са имали контакт с него.

Направени са му изследвания за вируса, резултатите от които трябва да бъдат готови до утре по обяд. Това съобщи за Plovdiv24.bg началникът на клиниката доц. д-р Андрей Петров.

В клиниката са приети още 4-ма пациенти,  които също са със съмнения за коварното заболяване. На тях също са им взети проби.

Виж коментарите (73)
Още новини от Новини от Пловдив:
1000 евро и изгубени банкови карти намериха собственика си благод...
При необходимост Waze ще пренасочва по обходни маршрути в Пловдив...
Скандал в село до Пловдив завърши със смърт
Полуремарке горя на АМ "Тракия" край Пловдив
Кметът на Пловдив: С "Вино и гурме" започва празничният уикенд
23 автобуса с променени маршрути, Giro d’Italia затваря големи бу...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).