Бариери в Пловдив? Само когато завземем Асеновград и стигнем до Цалапица!

21432
10

Горещата дискусия за необходимостта от повишаване цената на "синя зона" в Пловдив за малко не подтикна кмета Иван Тотев да направи официално предложение в Пловдив да се предприемат стъпки за разработване на стратегия, следваща лондонския модел за ограничаване трафика в центъра, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 
В крайна сметка Общинският съвет утвърди новия размер на платеното паркиране в зоната на 2 лева. Възможно ли е Пловдив да сложи бариери? Ето как - не без известна доза хумор, коментира след сесията Тотев. 
"Пловдив е прекалено малък, когато един ден завземем Асеновград, близките общини и стигне до Цалапица, тогава да. В следващите 100-150 години няма да има нужда. Това обаче не означава, че не трябва да се вземат мерки, които да ограничат ползването на автомобили когато това е възможно."
По думите на Тотев положителни резултати вече се отчитат. "Преди на бул. "България" не можеше да се спре, сега вече се намират свободни места. В централната градска част обаче още не е така. Всички (съветници) коментираха, че с 2 лева няма как да се реши този въпрос, но го има и социалния момент, затова увеличението на цената в зоната е плавно и поетапно", коментира градоначалникът. 
Освен всичко Общината създава и алтернативи - увеличава се площта на пешеходните пространства, работи се активно за многоетажни паркинги, увеличават се заложените средства за градски транспорт, увеличават се маршрутите по някои линии, планира се увеличение на времевите графици, запазват се цените на билетите и картите, изброи Тотев.

Освен всичко това в "синя зона" - чрез паркоматите, има възможност за плащане на половин час, по наредба пък престоят от 10 минути в зоната е безплатен.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (10)
Още новини от Новини от Пловдив:
След доброволно явяване в съда: Пуснаха на свобода наемен работни...
Сграда паметник на културата в Пловдив връща автентичния си блясъ...
Хуманно умъртвяват животни в Пловдивско заради шарка, БАБХ въведе...
На 58-годишна възраст внезапно почина Елка Куманова
До 10 225 евро санкция: Пловдив обяви война на умишлените палежи
Официално откриха реновирания комплекс на пловдивската пожарна


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).