Изцяло реновирана площадка за свободно разхождане на кучета в парк "Лаута" ще открие утре в 11 ч. кметът на "Тракия" Костадин Димитров.

Част от терена е обособен за разхождане на малки породи кучета. Поставени са беседка и съоръжения за забавление на домашните любимци - тунел, рампа за разхождане и различни препятствия. 

На откриването ще бъде извършена демонстрация на начално обучение на малки кучета, които ще покажат послушание. Кучетата са питомци на "Анимал хоуп България - Пловдив" и център за обучение на кучета "Деа". 

Обновяването и дооборудването на площадката са дарение от частна фирма.