Агресивният шофьор от Пловдив бил рядък случай

Автор: Ивет Калчишкова
Коментари (11)
09:14 / 28.10.2023
11571
"Рядко в зала застава човек, който е толкова чист", каза прокурор Пехливанов, визирайки съдебното досие на подсъдимия Ганчо Ганчев, който бе изправен пред съда вчера във връзка с проявената от него изключителна агресия, придружена със счупване на страничното стъкло на бус.

Прокурорът сподели, как Ганчев е препречил пътя на пострадалия с конкретна цел за саморазправа и се е нахвърлил като обезумял, удрял лявото стъкло на буса, то се е счупило и малките стъкълца са причинили леката телесна повреда на пострадалия Артур. 

Генчев бе определен като личност с завишена степен на обществена опасност, но бяха изложени и положителните му качества.

Пехливанов поиска да от съда да се намери баланса в налагането на наказанието му и предложи домашен арест или парична гаранция.

Адвокат Кирил Николов бе възхитен от компетентния и почтен коментар на държавното обвинение и определи работата им, като трудна в днешно време.

Николов се е запознал със случая, още преди да бъде защитник на Ганчев и каза, че е бил смутен от разказа на пострадалия Артур как е изпреварил Ганчо от дясната страна с мигач в стеснение с предпоставка за ПТП.  

"Оказва се, че е по-печелившо е да се оплачеш на медиите, отколкото да се обадиш на 112 за някакво злодеяние", каза той в зала относно поведението на Артур.

Защитата бе категорична, че Ганчо е виновен и трябва да бъде наказан, за да може през него да се покаже на всички, че така не трябва да се действа. Той пожела да бъде направено споразумение с прокуратурата.

В крайна сметка Ганчев бе пуснат от ареста срещу 500 лева парична гаранция. Той е с чисто минало, трудово ангажиран и без реална опасност от извършване на друго престъпление.

Съдът счете, че големият медиен интерес за проявената реакция на недоволство е разбираем, но той не може да даде превес за решението.

Виж коментарите (11)

Още по темата (204):
03.04.2025 Адвокат от Пловдив получи истеричен смях и среден пръст от две моми на фона на чалга
27.02.2025 Поредни грозни сцени в Пловдив, градът се напълни с аборигени
19.02.2025 В Пловдив осъдиха шофьор заради брутална агресия
11.02.2025 Високопланински джентълмен разби устата на шофьор край Пловдив
10.02.2025 Криминален тип се нахвърли с юмруци върху шофьор на булевард в Пловдив
02.02.2025 Ще ти счупя тиквата - брутална агресия на възрастен мъж към девойка в
Пловдив
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин: Ще станем за смях на света. Направо нямам думи
БСП събра видни стопански ръководители от миналото на Пловдив
Не се смилиха над Мирослав Беляшки
Кърпят дупки вместо цялостен ремонт
Доведоха в съда шефа на пловдивската митница, окован с белезници
Фирмена кола изпревари колона от автомобили по тротоара


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).