381 обекта за храни на едро и дребно са заличени в Пловдивско. Това съобщи на пресконфереция директорът на Областната дирекция на Агенцията по безопасност на храните д-р Светозар Василев, позвавайки се на обобщените данни за пререгистрацията на тези обекти в региона. Това са предимно обекти, които вече не функционират, не отговарят на необходимите условия или са решили да прекратят дейността си и за целта са издадени съответните заповеди за заличаване.
При създаването на Агенцията по безопасност на храните започна и пререгистрацията на всички обекти за храни и хранителни добавки, припомни д-р Василев. Проверени в областта са общо 1374 обекта, като са издадени 955 регистрации. При тези проверки са издадени 38 предписания и 28 акта. В момента инспекторите на Агенцията по безопасност на храните извършват проверки на вносните пловдове и зеленчуци, а съместно със служителите на МВР се проверява транспортирането на живи животни.
Източник: Радио "Фокус"








Анонимен
на 11.11.2011 г.
добре е че ги затварят - не са хигиенични и ся много скъпи
Анонимен
на 11.11.2011 г.
Аве Смърф май не си в час с икономиката. А и това го прави правителството да оберат парите чрез закончета много наброй щото не им стигат парите та си го изкарват на хора включително и на нас всички остана и данък въздух да плащаме. Малко работни места малко пари в бюджета. Ниски работни заплати малки вноски в държавата затози завишен стандарт на живота. С една дума правителство ни обира и малкото хора които са останали тук в БГ ще се гърчат под знака на правителството.
Анонимен
на 10.11.2011 г.
щом не отговарят на критериите- правилно но пък жалко за хората - моловете- културна работа- паркинг ефтиния това е
смърф
на 10.11.2011 г.
Много голям процент на фалирали магазини. Много. Тва е резултат от нелоялната конкуренция и сенчестия бизнес , които върлуват в България. и тия хора са плащали данъци , осигуровки, патенти .... пълнили са бюджета и в един момент край. Нито кинти при бюджета, нито препитание за хората. Такава уродлива ценова политика , каквато налагат големите вериги може да стане само в България. Унищожават и производители и малки магазини. Всеки прави квото си иска. Пълно беззаконие , абсолютна абдикация от страна на държавата. Само един пример: на 100 м. от кметството на район Северен се върти ужасяваща по своята размери незаконна търговия на абсолютно всичко. Там на един тротоар се е заформило нещо като тържище и от цялата околия , всеки квото има за продаване го продава абсолютно спокойно , само на няколко метри от кметството . Тва мляко, тва вино , тва ракия , тва зеленчуци, тва риба .... е как няма да фалира един магазин , който плаща наем , заплати, осигуровки, данъци и прочие !!!!!
Xena
на 10.11.2011 г.
Изобщо няма нищо за радване. Вярно е, това са фалирали магазини и хората са останали без препитание.
Анонимен
на 10.11.2011 г.
Това означава ,че от 1755 обекта са преустановили до сега дейността си около 22 %.Те са фалирали на практика. И колко човека са останали без работата ,на която са били назначени ? Да се радваме ли ?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!