На 15 пловдивчани е оказана първа помощ, след колабиране от високите температури вчера, съобщиха от Центъра за спешна медицинска помощ в Пловдив. Броят на пострадалите от жегите е два пъти по-голям от предходния ден, коментира дежурният лекар в Центъра. По думите му, припадналите са все възрастни хора над 65 и 70-годишни, които въпреки предупрежденията, продължават да се движат по пазарите и припадат по спирките и в автобусите. Най-възрастният пострадал от високите температури е 80-годишен пловдивчанин. За пореден път медиците предупреждават възрастните хора, страдащите от хронични заболявания и малките деца да не излизат навън в следобедните часове. Информацията е на радио Пловдив.
Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!






